Polska, Inwestycje w Polsce, Rosja, Inwestycje w Rosji, Unia Europejska, Prawo Unii Europejskiej, WNP, Prawo spółek, Fundusze Europejskie
Pl RU Strona startowa O nas Publikacje Dlaczego Rosja OfertaKontakt
Stojadła ul. Warszawska 43
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel.:
czynne: poniedziałek - piątek
godz. otwarcia 9.00 - 17.00
kancelaria@ius-europae.pl

Partner zarządzający:
dział WNP, promocji, kontaktów
 z klientami
Julia Tatarnikova
jt@ius-europae.pl

Partner zarządzający:
dział prawa polskiego, unijnego
Bartosz Mendyk
bm@ius-europae.pl

Dlaczego Rosja


Stosunki gospodarcze z Rosją, inaczej niż w przypadku stosunków politycznych rozwijają się stale i są dobre. Kilka lat temu wartość eksportu wyniosła 100 mld EUR. Nie jest to wartość zadowalająca. o atrakcyjności ryku rosyjskiego świadczy wysokość wymiany handlowej pomiędzy Rosją a innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Rynek rosyjski jest przede wszystkim niezwykle chłonny. Jego niezagospodarowanie, w wielu dziedzinach jest powszechnie znane. Tradycyjnie jego zaletą jest jego wielkość oraz tania siła robocza- pensja minimalna w Rosji oscyluje na poziomie 400 zł.

Polscy przedsiębiorcy i polskie produkty jeszcze z czasów ZSRR cieszą się dobrą marką. Odzież, buty, wyroby elektromaszynowe i chemiczne są polską wizytówką (wzrost eksportu tych ostatni w danych okresach wynosi nawet 240%. Rosyjscy odbiorcy wszystkich szczebli są przeświadczeni, że produkt, pochodzący z Polski  jest pierwszorzędnej jakości i wygrywa konkurencję z produktem rosyjskim. Ostatnie wydarzenia zwiększyły zainteresowanie Polską także w dziedzinie usług.

Coraz więcej dużych przedsiębiorstw decyduje się na rozpoczęciu działalności na rynku rosyjskim. W ostatnim czasie polscy deweloperzy wygrywają przetargi na budowę apartamentowców w najbardziej reprezentatywnych miejscach Rosji (np. Soczi w związku z olimpiadą, jak i w Sankt Petersburgu). Handel w Rosji nie jest domeną tylko dużych przedsiębiorców, coraz więcej średnich i małych przedsiębiorców również zdobywa ten rynek.

            Wejście na nowy rynek wcale nie jest na tyle trudne, jak się prima facie wydaje.

            Kancelaria Ius Europae zajmuje się poszukiwaniem partnerów biznesowych i rynków zbytu, dzięki obecności na rynku i rozeznaniu, organizuje pawilony na targach, przeprowadza z lokalnymi przedsiębiorcami spotkania w lokalnych izbach przedsiębiorczości, urządza w nich konferencje, (zwykle z obecnością lokalnej, miejskiej i ogólno obwodowej prasy), prowadzi negocjacje. Na życzenie klienta dostarczamy dane teleadresowe firm, które potencjalnie mogą nawiązać współpracę. W celu zwiększenia bezpieczeństwa Kancelaria sprawdza i zbiera informacje finansowe i prawne odpowiednich podmiotów. Na żądanie klienta sprawdzamy informacje o powiązaniach kapitałowych danych podmiotów, zbieramy informacje mające znaczenie dla współpracy, raporty finansowe, historię transakcji, pasywach, otwartych przewodach sądowych, pozycje rynkową..

            W zależności od możliwości i chęci wejścia na rynek Kancelaria pomaga w załatwianiu spraw celnych, w zakładaniu przedstawicielstw handlowych, oddziałów spółek, lub zakładaniu ab initio nowej spółki.

Kancelaria Ius Europae podejmuje się reprezentowania klientów przed rosyjskimi partnerami, Izbami Przemysłowymi, i innymi organami władz. Dokonuje analizy prawnej umów, pism. Pomaga w pozyskaniu niezbędnych certyfikatów i zezwoleń, niezbędnych do rozpoczęcia prowadzenia działalności lub sprzedaży towarów. Dodatkowo współpracujący z kancelarią specjaliści zajmują się dodatkowo optymalizacją podatkową, tak aby koszty pobytu na rynku rosyjskim były maksymalnie zminimalizowane.

            Działania Kancelarii służą na celu świadczenia kompleksowej usługi mającej pomóc w wejściu na rynek Federacji Rosyjskiej. Podejmowane są wieloaspektowo i obejmują zarówno analizę prawną, jak i ekonomiczną. Zapraszamy do współpracy!

           

 

Praktyka w Kancelarii Ius EuropaeCopyright  - New Style Studio